Home Alle voorbeeldaquaria Aquaria Tanganjika Aquarium van Coen Burgers

Aquarium van Coen Burgers

NVC

Biotoop Tanganjikameer

Afmetingen 200 x 60 x 60



Algemeen Omdat ik graag een gezelschapaquarium wilde met meerdere soorten heb ik voor elk wat wils een omgeving proberen te maken.

Vissen Cyprichromis sp. leptosoma jumbo kitumba (5/7 + jongen)
Ophthalmotilapia nasuta gold (2/3)
Xenotilapia ochrogenys ndole (?/?: 10)
Altolamprologus calvus black congo (1/1)
Neolamprologus leleupi longior (?/?: 4)
Lamprologus ocellatus kigoma (1/1)
Neolamprologus buescheri kamakonde (1/1)

Planten Vallisneria spiralis

Inrichting Omdat mijn eerste keus toch uitging naar de Cyprichromis heb ik veel vrije zwemruimte gehouden. Verder heb ik veel zand voor mijn Xenotilapia's en een koppeltje Ocellatus. Door het (tactisch?) plaatsen van enkele stenen hoop ik dat beide soorten geen ruzie over de bodem indeling krijgen. Langs de zij- en achterkanten enkele rotspartijen voor de rest van de bewoners.

De achterwand is gemaakt van losse modules van Back to Nature. De tussenliggende ruimtes heb ik grijs met zwarte vegen geschilderd, dit voor het diepte effect. Als stenen heb ik gekozen voor grijze breuksteen omdat deze het beste bij de modules paste.

Techniek Het aquarium is een Akva-stabil Effect-line. Verlichting: 2* Sylvania Grolux (39 w) + 2*Sylvania Aquastar (39 w) incl. sunriser. Pomp: Eheim professionel 3 (2080, 1700l/h) + een luchtpomp (250l/h). Verwarming: Jaeger 3609 (300w)